Wizyta studyjna dziennikarza na Warmii i Mazurach

cze 30, 2021

Pan Tomasz Zubilewicz gościł na Warmii i Mazurach od 21 czerwca do 26 czerwca 2021 r. W tym okresie odwiedził między innymi zamki województwa warmińsko-mazurskiego tj. zamek krzyżacki w Nidzicy, zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Przy okazji pobytu w Olsztynie dziennikarz zwiedził Stare Miasto. Kolejnym miastem które odwiedził dziennikarz był Lidzbark Warmiński a w nim zamek biskupów warmińskich. W Kętrzynie z kolei zapoznał się z Muzeum zlokalizowanym na zamku krzyżackim. Zwiedzał również Klasztor Staroobrzędowców w Wojnowie oraz wziął udział w spływie kajakowym po szlaku rzeki Krutyni. W Giżycku dziennikarz zwiedził Twierdzę Boyen i odbył rejs statkiem po jeziorze Niegocin. Na koniec podróży zwiedził zamki krzyżackie w Działdowie i Ostródzie. Podczas całej podróży pan Tomasz Zubilewicz nocował na zamkach w Rynie i Lidzbarku Warmińskim. [Odnośnik do artykułu]

Artykuł  jest działaniem projektu nr PR/1/008/2018 pn. ‘Tourism beyond the boundaries – tourism routes of the cross-border regions of Russia and North-East Poland’.

Za powyższą treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie” i nie może być ona w żadnym wypadku traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej, IZ lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego PWT Polska – Rosja 2014-2020.