Wizyta studyjna Szlakiem Zamków Gotyckich Warmii, Mazur i Pomorza

sie 10, 2021

W dniach od 3 do 7 sierpnia 2021 r. miała miejsce wizyta studyjna, zorganizowana dla polskich dziennikarzy turystycznych z magazynu „Świat Podróży”. Dziennikarze zapoznali się z obiektami i historią dawnego państwa krzyżackiego. W trakcie wizyty nocowali m.in. na zamkach w Gniewie i Rynie. Dziennikarze odwiedzili zamki w: Malborku, Kwidzynie, Gniewie, Olsztynie, Nidzicy, Kętrzynie. Dziennikarze poznali także ofertę turystyczną skansenu w Olsztynku, a w Giżycku płynęli statkiem, podziwiając miasto z wody. W Rynie zaś rozkoszowali się kuchnią regionalną w Gościńcu Ryński Młyn i urokami nowego SPA.

Odnośnik do artykułu: https://magazynswiat.pl/31590/zamki-gotyckie-pomorza-warmii-i-mazur.html

Artykuł  jest działaniem projektu nr PR/1/008/2018 pn. ‘Tourism beyond the boundaries – tourism routes of the cross-border regions of Russia and North-East Poland’.

Za powyższą treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie” i nie może być ona w żadnym wypadku traktowana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej, IZ lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego PWT Polska – Rosja 2014-2020.