Dziedzictwo ziem pruskich, Dzieje i kultura Warmii i Mazur – ćwiczenia i scenariusze zajęć

lis 25, 2020

Zapraszamy do lektury zeszytu ćwiczeń pn.  „Dziedzictwo ziem pruskich, Dzieje i kultura Warmii i Mazur – ćwiczenia i scenariusze zajęć”  przygotowanego do podręcznika o tym samym tytule. Każdy scenariusz  zaopatrzony jest w odrębny materiał ćwiczeniowy bazujący m.in. na źródłach pisanych – kronikach, fragmentach literatury pięknej, czy materiale tekstowym podręcznika oraz źródłach ikonograficznych – również niepublikowanych zdjęciach i dokumentach pochodzących z prywatnych archiwów.

Scenariusze zawierają łącznie 29 ćwiczeń, które mają na celu inspirować osoby pasjonujące się dziedzictwem historii regionu Warmii i Mazur w pracy z dziećmi i młodzieżą, także osobami dorosłymi, dając jednocześnie możliwość dowolnej modyfikacji zajęć i wyboru zadań, w zależności od potrzeb i wieku uczestników. Scenariusze opracował doradca metodyczny z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – dr Iwona Jóźwiak.

Publikacja  jest działaniem projektu pn. „Ruch polski na Warmii i Mazurach w okresie międzywojennym” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wersja do czytania
Link do interaktywnego PDF [Dropbox] [Biblioteka ISSUU] [lokalny]

Wersja do druku
Link do zwykłego PDF [Dropbox]